Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Written by 14:00 ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Edukacja, Rozrywka

Jakie zalety ma zabawa tablicami manipulacyjnymi

Małe dzieci uwielbiają bawić się zwykłymi przedmiotami z domu. Jeżeli da się coś otworzyć, przekręcić czy przesunąć, to będzie to fascynujące doświadczenie. Oczywiście przeważnie te najciekawsze rzeczy w jakiś sposób trzeba przed dziećmi chronić, ale za to można im coś ciekawego dać zamian, co na pewno ucieszy wszystkich młodych odkrywców. Tego typu zabawką może być tablica manualna. Najczęściej zrobiona ze sklejki lub deski, do jakiej zostają przymocowane rozmaite rzeczy.

Na przykład to mogą być zębatki, przełączniki czy pokrętła, nadające się idealnie do sprawdzania, jakie jest ich działanie. Świetnie sprawdzają się też elementy emitujące dźwięki, przykładowo trąbki, cymbałki czy dzwonki, lecz elementów takich może być dużo więcej. Każdy będzie coś wnosił, każdy z nich pokaże coś nowego i zmusi do działania wyobraźnię. Tablice manualne są naprawdę przydatne jeżeli chodzi o odkrywanie świata przez maluchy, świetnie sprawdzają się nawet do okresu pięciu czy sześciu lat. Ogromną ich zaletą jest to, że umożliwiają samodzielne odkrywanie. Wszystko, co tablica edukacyjna zawiera w sobie, jest dostępne, nie ma żadnych obaw, że jakiś dorosły podejdzie i zabierze z takim trudem zdobyty skarb. Kolejną rzeczą jest możliwość odkrywania.

Za każdym następnym razem, kiedy dziecko zaczyna się bawić, będzie odkrywał nowe rzeczy, poznaje jak dokładnie działają poszczególne elementy. Wpływa to bardzo dobrze na motoryczny rozwój, gdyż znacznie się poprawia koordynacja ruchowa a także zwiększa kreatywność. Jednocześnie w wielu przypadkach pojawi się potrzeba ćwiczenia wytrwałości i cierpliwości, czyli cech, jakie tak mocno się przydają w dorosłym życiu. Odpowiednio zaprojektowane i wykonane tablice edukacyjne bez żadnego problemu wytrzymają długie lata intensywnego użytkowania, i przez ten czas z pewnością bardzo pomogą w rozwoju naszego malucha.

Wytwórcy tego typu tablic mają w ofercie sporo ich wersji, różniących się wielkością i zawartością. Jeśli ktoś czuje się na siłach, to może również samemu taką tablicę zrobić, nie będzie to raczej żaden skomplikowany wyczyn.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 10 times, 1 visits today)
Zamknij