Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Written by 13:44 ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Inne

Kamera do monitoringu – najważniejsze parametry

Osoby decydujące się na montaż monitoringu muszą się dobrze zastanowić nad wyborem. Rynek oferuje bowiem wiele różnej jakości urządzeń, które się różnią parametrami i funkcjonalnością. Jeśli ktoś nie do końca ma orientację w tych sprawach, to najlepiej jeśli skorzysta z pomocy jakiegoś specjalisty. Taka pomoc na pewno się przyda, żeby całą instalację dopasować do swoich potrzeb. Przede wszystkim ważny jest wybór odpowiednich kamer. To one właśnie odpowiadają za to, jak wyraźny obraz będą mieć nagrania i ile szczegółów z tego obrazu uda się uzyskać. Jeśli kamera IP kopułkowa Hikvision będzie miała kiepskie parametry, to niestety może się okazać, że jeśli faktycznie dojdzie do jakiegoś włamania, to i tak z uwagi na niedokładny obraz niewiele da się ustalić.

Duże znaczenie dla funkcjonalności takiego sprzętu, zwłaszcza pracującego na zewnątrz, ma odpowiednia obudowa. Przede wszystkim powinna ona zapewnić pełną ochronę przed niekorzystnymi warunkami, to znaczy niską temperatura, słońcem czy deszczem. Ale w wielu przypadkach konieczna też będzie wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia, bo takie urządzenia są nierzadko narażone na akty wandalizmu. Jeśli kamera miałaby zachować pełną funkcjonalność również w nocy, to musi posiadać specjalne podczerwone diody. Ich światło nie jest widoczne dla ludzkiego oka, ale pozwoli ono oświetlić obiekty w taki sposób, żeby można było zarejestrować wyraźny obraz. Dla oszczędności energii i miejsca na dysku przydatny jest także czujnik ruchu, uruchamiający nagrywanie dopiero po wykryciu czegoś.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 32 times, 1 visits today)
Zamknij