Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Written by 10:18 ARTYKUŁ SPONSOROWANY, Biznes, Finanse

Dlaczego warto mieć responsywną stronę internetową

Obecnie coraz więcej użytkowników używa do przeglądania internetu urządzeń mobilnych, takich jak smartfony czy tablety. A ponieważ mają one zupełnie inne rozdzielczości i rozmiary ekranów, to klasyczne strony niezbyt dobrze na nich wyglądają. Przede wszystkim są bardzo nieczytelne, i chcąc cokolwiek na nich znaleźć trzeba przewijać ekran. Jest to niewygodne i większość osób po prostu z takiego miejsca rezygnuje, dlatego też koniecznie należy posiadać wersję swojego serwisu na urządzenia mobilne. Możliwości w tym zakresie są dwie, to znaczy stworzenie osobnej aplikacji przeznaczonej na smartfony i tablety lub posiadanie jednej, ale responsywnej.

Z wielu powodów zdecydowanie bardziej jest polecana druga opcja. Wprawdzie projektowanie stron internetowych wymaga nieco więcej pracy, bo trzeba uwzględnić wygląd na ekranach o różnych wielkościach, ale za to utrzymanie jednej wersji serwisu zamiast dwóch oddzielnych jest znacznie tańsze. Strony responsywne mają bowiem tę zaletę, że treść bez względu na miejsce wyświetlania jest taka sama, a zmienia się jedynie wygląd. W przypadku niezależnej aplikacji konieczna jest także codzienna praca przy niej, a to się wiąże ze sporym nakładem pracy. Kolejną dużą zaletą, jaką mają responsywne sklepy internetowe Lublin, jest promowanie przez wyszukiwarki. Te już dawno temu zauważyły preferencje użytkowników związanych z urządzeniami do przeglądania internetu, i w widoczny sposób promują strony posiadające wersje mobilne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY
(Visited 24 times, 1 visits today)
Zamknij